Radnički sinoć igrao nerešeno protiv Radnika iz Surdulice

U derbiju „Južne pruge“, u izuzetno napetoj utakmici niški Radnički je pred oko 2500 gledalaca igrao nereseno sa gostima iz Surdulice 2-2 i tako propustio priliku da prenoći na prvom mestu domaćeg prvenstva

Radnički je poveo golom Arsića u 15. minutu, da bi gosti izjednačili posle greške odbrane domaćih u 41. minutu. Nišlije ponovo dolaze u prednost golom Pavkova u 54. minutu. Radnički se neobjašnjivo povlači na svoju polovinu posle postignutom gola, što gosti kažnjavaju u 76. minutu i izjednačuju na 2-2.

Radnički je sinoć nastupio sa dva nova igrača u odnosu na sastav koji je pobedio Lučance u prošlom kolu, a posle dužeg vremena i odsustva zbog povrede na teren se vratio Noma.

U slučaju da je Radnički pobedio u sinoćnjem duelu došao bi na prvo mesto na tabeli, ispred Crvene Zvezde i Vojvodine.