Radnički niže pobede, ima čak sedam bodova više od Partizana!

U premijernoj meču 16. kola Superlige Srbije fudbaleri Radničkog su posle preokreta pobedili Proleter u Novom Sadu rezultatom 2:1 i učvrstili drugo mesto na tabeli sa 37 bodova

Nišlije pobedile posle preokreta

Domaćinu je pripalo prvo, a gostima, na čijoj klupi ponovo nije bilo Nenada Lalatovića, drugo poluvreme.

Proleter je bio mnogo bolji na startu meča i dva puta je opasno zapretio preko Novakovića.

Inicijativa se Novosađanima isplatila, pa su poveli u 14. minutu. Čović je u punom trku silovito šutirao sa 20-ak metara,a lopta je zakačila Jovanovića i prevarila golmana Ristića, za 1:0.

Novosađani su dobrom igrom sačuvali prednost u prvom poluvremenu, ali su se u nastavku stvari na terenu promenile. Radnički, koji je nastupio bez nekoliko prvotimaca, zagospodario je terenom, pa su šanse ispred gola Proletera počele da se ređaju kao na traci.

Najbolju priliku na utakmici imao je Haskić, kada je u 59. minutu izašao je sam pred Vesića, ali je šutirao pravo u golmana Proletera. U 65. minutu tri puta je u okvir gola domaćina šutirao Ranđelović, ali je u sva tri navrata uspešniji bio Vesić, a nakon bombe iz trećeg pokušaja, golman Proletera je loptu izbacio u korner posle koga je dosuđen penal za Radnički zbog prekršaja Lambulića nad Haskićem.

Upravo je Haskić bio siguran realizator sa 11 metara u 68. minutu, za 1:1.

Trenutak odluke dogodio se minut kasnije. Nikodijević je sjajno prošao po levoj strani, zavrnuo loptu u peterac, a nesrećni Lambulić je nespretno reagovao u pokušaju da otkloni opasnost i lobovao svog golmana, za 1:2.

Domaći se od tog šoka nisu oporavili do kraja utakmice, a gosti su mogli da i ubedljivije slave. Lazar Ranđelović je imao još jednu odličnu priliku, a Jovanović je pogodio prečku u 90. minutu – piše klupski sajt.

Dragan Šarac, pomoćni trener Radničkog:

Proleter je u prvom poluvremenu pokazao da je odlična ekipa, bio je bolji i zasluženo je imao prednost. Mi smo na ovom meču bili hendikepirani, igrali smo bez šestorice prvotimaca i to se svakako osetilo u našoj igri. U drugom poluvremenu smo pokazali karakter, bili smo čvršći, agresivniji i to nam se na kraju isplatilo. Moram da priznam da nam je kod pobedonosnog autogola Lambulića pomogao loš teren na stadionu „Karađorđe“. Što se tiče izostanka šefa stručnog štaba Nenada Lalatovića, on nije vodio ovaj meč zbog zdravstvenih problema, ali je učestvovao u pripremi taktike koju smo sproveli na utakmici.

PROLETER 1:2 (1:0) RADNIČKI