Radnički četvrti na tabeli Super lige golom Pavkova iz penala

Fudbaleri niškog Radničkog pobedili su danas ekipu beogradskog Čukaričkog 1:0, golom Pavkova iz penala u 88. minutu čime su obezbedili sebi 4. poziciju na tabeli Super lige

Bez obzira na hladno vreme, loše stanje terena, blizu 1.000 gledalaca videlo je brz fudbal sa brojnim šansama na jednoj i drugoj strani. U prvom poluvremenu pamte se šanse Nome i Pavkova kao i pad Mrkića u šesnaestercu Čukaričkog koji nije okarakterisan kao penal. Žute kartone su dobili Bogosavac i Aksentijević zbog međusobnog koškanja.

Kao i u prvom poluvremenu, Radnički je imao inicijativu u nastavku meča. Na gol se čekalo do 88. minuta kada je jedna lopta išla pred stative Čukaričkog gde je u tom komešanju igrača jedan fudbaler udario loptu rukom. Pavkov je bio siguran strelac.

Dva tima su se već sastajala tokom aktuelne sezone, a meč odigran na Banovom brdu završen je nerešenim rezultatom 0:0. Ako posmatramo rezultate prethodnih 18 međusobnih susreta u domaćim takmičenjima (u periodu 1999-2017) oba tima imala su u potpunosti ujednačen učinak, po sedam pobeda, uz četiri remija i gol-razliku 23-23. Ipak, ako posmatramo samo poslednjih deset duela, Nišlije su bile daleko uspešnije sa pet pobeda, uz četiri remija i samo jedan poraz.