BEN SPASAO ŠAMPIONA: Zvezda izbegla prvi poraz i odolela Radničkom na „Čairu“

Fudbaleri Radničkog i Crvene zvezde igrali su danas u Nišu nerešeno 2:2, u 17. kolu Super lige

Remi u Nišu

Derbi na ravne časti. U odličnom i uzbudljivom okršaju dve prvoplasirane ekipe Superlige, Radnički i Crvena zvezda su podelili bodove na „Čairu“ – 2:2 (2:1).
Lider je vodio, pa gubio, a kada se činilo da će pretrpeti poraz posle 42 prvenstvene utakmice, najbolji strelac ekipe Ben je svojim osmim golom doneo izjednačenje. Posle devet uzastopnih poraza, Radnički je uspeo da odoli Zvezdi.

Crveno-beli su brzo poveli, na radost svojih mnogobrojnih navijača na stadionu. U 6. minutu Nenad Krstičić se odlično snašao posle centaršuta Hajdina, bio je na pravom mestu da jedan odbitak elegantno pošalje iza leđa nemoćnog golamana domaćih Ristića. Bio je ovo prvi prvenstveni gol Zvezdinog reprezentativca ove sezone.

Ubrzo, na sličan način uzvratio je Radnički. Igrao se 15. minut kada je golgeter Nišlija Nermin Haskić kaznio slab skok i lošu intervenciju Zvezdine odbrane – 1:1. Haskić je stigao do osmog pogotka, trećeg zaredom.

I to nije bilo sve. Do kraja poluvremena Leskovčanin Ranđelović je zabiberio lideru, lako je „prešišao“ Hajdina, a onda rutinski ćušnuo loptu pored Borjana – 2:1. Najbolju priliku za izjednačenje do kraja prvog poluvremena propustio je Hajdin. Dobro je šutirao glavom, Ristić je odbranio nogom, refleksno.

Na startu drugog dela Bondarenko sa nekoliko metara puca u stativu, a da je bolje gađao, teško da bi se gost izvukao sa dva gola minusa. Umesto 3:1, usledila je kazna. Milojević posle dužeg vremena daje šansu Miliću, koji u 65. minutu glavom asistira Benu kao na tacni za laku egzekuciju i 2:2.

U 89. minutu Borjan je skinuo Drinčiću opasan slobodnjak, na drugoj strani Milić je iz dobre pozicije prebacio gol.

Mnogobrojne povrede i meč sa Napolijem već u sredu, naterale su trenera Zvezde Vladana Milojevića da pretumba tim. Po vokaciji levi bek, Hajdin je prešao na suprotnu stranu, a univerzalac Gobeljić je završio u veznom redu. Bilo je pomeranja tokom čitave utakmice, a da Milojević nije zadovoljan remijem, videlo se po šturoj izjavi po završetku meča.

Čestitao bih svima na fer i korektnoj utakmici – rekao je Milojević, okrenuo se i otišao.

RADNIČKI  2:2 (2:1) C. ZVEZDA

STRELCI: Haskić u 15. i Ranđelović u 26. za Radnički, a Krstičić u 6. i Ben u 65. za Crvenu zvezdu.

Stadion: „Čair“.

Gledalaca: 8.000.

Sudija: Novak Simović

RADNIČKI: Ristić 7 – Todorovski 7, Crnomarković 7 (od 73. Jovanović -), Pankov 7,5, Stanković 7 – Bondarenko 7, Drinčić 7 – Grbić 7, Stanisavljević 7, Ranđelović 7,5 – Haskić 7,5 (od 68. Noma)

CRVENA ZVEZDA: Borjan 7 – Hajdin 6, Degenek 7, Babić 7, Rodić 7 – Gobeljić 7, Krstičić 7 (od 46. Milić 7) – Srnić 7, Ben 7,5 (od 83. Joveljić -), Simić 7 (od 69. Milijaš -) – Stojiljković .